Sıcak Gelişme: Coinbase Liste Müjdesini Verdi, O Altcoin Fırladı!

Kripto para piyasası bugün genel olarak kırmızı bölgede ilerledi. Bununla birlikte, piyasadaki düşüşe meydan okuyan tokenler de yok değil. Bunlardan birisi de önde gelen kripto borsası Coinbase’den liste müjdesini alan bir tokendi. Altcoin fiyatı Coinbase duyurusuyla dikey bir çıkış yaptı.

Coinbase liste müjdesini verdi, NEON ateşledi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin ve büyük altcoin’ler bugün gelen olarak düşüş gördü. Bu negatif atmosferde, önde gelen kripto borsası Coinbase’in liste duyurusu Neon EVM’yi (NEON) ateşledi. Coinbase, yaptığı açıklamada Neon EVM’yi (NEON) 30 Nisan’da listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu bağlamda borsa şu açıklamayı yaptı:

Coinbase, Solana ağında (SPL token) Neon EVM (NEON) için destek ekleyecektir. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Borsa, likidite koşullarının karşılanması halinde alım satımın 30 Nisan’da saat 12:00 veya civarında başlayacağını belirtti. Coinbase, bu varlığın yeterli arzı sağlandıktan sonra NEON-USD işlem paritesinde alım satımı aşamalı olarak başlatacak. Coinbase’in liste müjdesinin ardından NEON fiyatı dikey bir çıkış yaptı. Altcoin gün içinde düştüğü 1.04 dolar seviyesinden 1,26 dolara bir sıçrama yaptı. Yazı sırasında token yüksekten uçmaya devam ediyor. NEON, basın zamanında günlük bazda %13’ün üzerinde artışla 1,25 dolardan el değiştiriyordu.

NEON günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Subsquid, Neon EVM ile ortak oldu

Web3 veri gölü ve sorgu motoru Subsquid, dApp geliştiricilerine Neon EVM’nin on-chain verilerine daha kolay erişim sağlamak için Solana destekli Neon EVM ile ortaklık kuracağını duyurdu. Ortaklık, Subsquid’in uzun zamandır beklenen Solana Blockchain genişlemesinin ilk adımını oluşturuyor.

Subsquid, yenilikçi bir merkezi olmayan veri gölü ve sorgu motoru. Proje, API sağlayıcıları gibi merkezi altyapı firmalarına güvenli bir alternatif sağlıyor. Blockchain indeksleme, uygulama geliştirme ve analitik hizmetleri sunan Subsquid’in iş ortakları arasında Manta Network, Parity ve Enjin yer alıyor. Ağ, Ethereum ve L2’lerine ve Substrate’e (Polkadot ve Kusama) destek sağlıyor. Şimdi Neon EVM ile yapılan işbirliği ile Solana’ya genişleyecek. Ortaklığın bir parçası olarak Subsquid, Neon EVM’den on-chain verileri ZK kanıtlarıyla güvence altına alınan merkezi olmayan veri gölüne ekleyecek. Bu, Neon üzerinde dApp’ler inşa eden herkes için mevcut bilgilere erişimi kolaylaştıracak ve geliştiricilerin işini kolaylaştıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x